• otorain.com nasıl çalışır?

  Otorain onaylanmış üyelerin kullanımına özeldir.

 • otorain.com ne kadar süredir hizmet vermektedir ?

  Otorain, hasarlı ve hasarsız araç alım - satım hizmetlerini 2002 yılından beri Yağmur Otomotiv olarak sürdürmektedir. Hasarlı araç alım satım faaliyetlerini 2006 yılından itibaren internet sitesi olan pertarabam.com olarak devam ettirmiştir. 2013 yılının ağustos ayından itibaren Otorain.com markası ile otomotiv sektörüne verdiği hizmetlere devam etmektedir.

 • otorain.com hizmetlerine güvenebilir miyim?

  Evet, otorain.com, araç alım satım hizmetlerini 2002 yılından beri sürdürmektedir.Bugün Türkiye'nin herhangi bir vilayetinde konumuz ile alakalı kişilerden tarafımız adına referans alabilirsiniz. Siz de seçkin müşterimizin arasında yerinizi alarak sunduğumuz hizmetlerden faydalanarak kazanmaya başlayabilirsiniz.

 • otorain.com'a neden üye olmalıyım ?

  Maalesef sitemize üye olmayan yada üye girişi yapmadan sitemizi ziyaret eden kişilere sistemimizde kayıtlı olan tüm araçlar gösterilmemektedir. otorain.com'a üye olarak daha fazla hasarlı araç görebilirsiniz.

 • Çekme belgeli araç ne demek tekrar trafiğe çıkarmı ?

  Kaza yapan araçlara çekme belgesi çıkartılır. Çekme belgeli araçlar trafiğe çıkamaz araçların trafiğe çıkabilmesi için hasarı onarılıp vizeden geçmesi gerekmektedir. Çekme belgesi deyince çoğu insanın aklında yanlış düşünceler oluşmaktadır sigortaların araçlara çekme belgesi çıkarmasının nedeni bandrol işlememesi ve aracın kazalı haliyle onarımları yapılmadan trafiğe çıkılmaması için alınan bir güvenlik önlemidir.

 • Üyeliğim ne zaman aktif olur?

  Üyelik kaydınız tarafınızdan başarıyla tamamlandıktan sonra sistem yöneticileri tarafından üyeliğiniz verdiğiniz bilgiler doğrultusunda hemen işleme alınır ve eksik bırakılan birşey yok ise en kısa sürede aktif edilip tarafınıza bilgi verilir.

 • Cep telefonu numaram neden önemli?

  otorain.com'u kullanabilmeniz için cep telefonunuzun olması gerekmektedir. Üye girişleri cep telefonu numaranız üzerinden gerçekleşmektedir. Üyelik onayı ve bilgilendirme mesajları cep telefonunuza iletileceği için cep telefonunuzun olması zorunludur.

 • Plakalı Araçların Diğerlerinden Farkı Nedir?

  otorain.com üyelerinin ekranlarında gördükleri PLAKALI ARAÇLAR kategorisindeki araçlar hasarlı,çalıntı buluntu veya sel hasarlı olmalarına rağmen tramer kayıtlarında PERT kaydı bulunmamaktadır. Bu araçların onarım gördükten sonra satışları PERT kayıtlı bir araca istinaden çok daha kolaydır ve değer kaybı çok fazla olmamaktadır.